ENKA Pazarlama İhracat İthalat A.Ş.

 

1972 yılında kurulan ENKA Pazarlama, Hitachi ekskavatörleri ve Kawasaki lastik tekerlekli yükleyicilerinin satışı ve servisi ile girdiği iş makineleri pazarında, dünyanın güvenilir markalarının mümessilliğini yaparak faaliyette bulunmaktadır. İş makineleri, vinç, forklift ve endüstri ürünlerine odaklanan ENKA Pazarlama, 71 bayisi, 5 bölge müdürlüğü, 1 şubesi ve 1 irtibat ofisi ile tüm Türkiye’ye hizmet vermekte ve tamamı TSE sertifikası ve ISO 9001:2008 kalite belgesine sahip 4 servis merkezi ile tüm kullanıcılarına satış sonrası hizmet desteği sunmaktadır.

 

Tesisleşme yatırımlarına devam eden ENKA Pazarlama, başta İstanbul Tuzla Merkez olmak üzere; İstanbul’da 15.200 metrekare arsa üzerinde 7.500 metrekare kapalı alanı, Ankara’da 12.000 metrekare arsa üzerinde 4.800 metrekare kapalı alanı, İzmir’de 13.450 metrekare arsa üzerinde 4.882 metrekare kapalı alanı ve Adana’da 8.400 metrekare arsa üzerinde 1.800 metrekare kapalı alanı, Diyarbakır’da tesisleşme planı yapılan 6.111 metrekare alanı ve 2013 yılında yapımı tamamlanan Mersin Serbest Bölge içerisindeki 3.970 metrekare kapalı alanı ile birlikte kendi mülkü olan şubelerinde tüm ürünlerin satış ve satış sonrası hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

 

ENKA Pazarlama, sahip olduğu teknik bilgi ve müşteri odaklı insan kaynağı ile Türkiye’nin bilinen kurumsal firması olması ve müşterilere kaliteli hizmetle ekonomik çözüm sunması, sürekli gelişen teknolojileri takip etmesi ile vizyon ve misyon sahibi olmasından dolayı 2010 yılında ISO kalite belgesi almıştır. ENKA Pazarlama, kurumiçi ve kurumdışında etkin kullanım ile ERP sistemi olarak SAP’ye ve müşteri ilişkilerinde CRM modülüne entegrasyon sürecini tamamlamıştır.

   

ENKA Pazarlama’nın, dünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörü olarak temsil ettiği markalar ve ürünler şunlardır:

 

Makine Grubu:

Hitachi : Hidrolik ekskavatörler, lastik tekerlekli yükleyiciler

Hitachi : Madencilik Hidrolik Ekskavatörleri

Hitachi : Kaya kamyonları

 Kawasaki Lastik tekerlekli yükleyiciler

Atlas Copco-Dynapac : Toprak, asfalt ve yama silindirleri ile asfalt sericileri

Nobas : Motor greyderler

Bell : Belden kırma kaya kamyonları

 

Kaldırma Ekipmanları Grubu:

Hitachi Sumitomo : Paletli vinçler

Tadano, Tadano-Faun : Her türlü lastik tekerlekli mobil vinçler

Palfinger : Araç üstü vinç

TCM : Forklift ve depo ekipmanları

Tailift : Forkliftler

CT Power : Forkliftler

XILIN: Forkliftler ve elleçleme ekipmanları


 Geri Dönüşüm Ekipmanları:

Vecoplan AG : Atık işleme sistemleri

Ing. Bonfiglioli S.p.A. : Hurda makası ve değirmeni

Tana OY : Çöp kompaktörü

Arjes : Çok amaçlı parçalayıcı

• Neuson Ecotec GmbH : Mobil ahşap ve kompost harmanlama

 

Endüstriyel Ürünler:

FPT : Deniz motorları, jeneratörler ve endüstriyel motorlar

Mitsubishi : Deniz motorları, endüstriyel motorlar

Hanshin : Gemi motorları

KOHLER-SDMO : Jeneratörler ve aydınlatma kuleleri

• NK-Power : Jeneratörler

 

ENKA Pazarlama 2015 yılında Türkiye’deki iş makinaları pazarındaki daralmaya rağmen 238 milyon EUR ciro gerçekleştirerek ve pazarın önemli oyuncuları arasındaki yerini koruyarak pazar payını arttırmaya devam etmiştir. ENKA Pazarlama, 40 yılı aşkın tecrübesinden aldığı güç ile geleceğe yönelik yaptığı yatırımlarla güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışını devam ettirmeyi hedeflemektedir.